FITES se pokusil zjistit, kdo může za amnestii

V reakci na amnestii vyhlášenou prezidentem Václavem Klausem se Český filmový a televizní svaz FITES pokusil získat odpověď na několik otázek. Ty se v zásadě dají shrnout pod jednu jedinou; „Kdo za to může?“

Není velkým překvapením, že jsme se konkrétní odpovědi vlastně nakonec nedočkali a výsledkem odpovědí je, spíš než cokoli jiného, hned několik ukázek toho, jak lze občany poslat slušně, leč kategoricky do háje. Posuďte sami.

Zeptali jsme se hlavního strůjce, tedy Václava Klause. Dopis si můžete přečíst zde (PDF). Odpověď, která z hradu přišla je snad nejmarkantnějším „posláním do háje“ a možná ještě dál. Odpověď najdete zde (PDF).

Pokusili jsme se i zjistit, jakou spoluúčast má na celé amnestii Úřad vlády České republiky. Dopis Úřadu vlády najdete zde (PDF). V odpovědi jsme se ovšem dozvěděli, že se v zásadě nic nového nedozvíme. Odpověď z Úřadu vlády najdete zde (PDF).

Poslední z dopisů směřoval na Ministerstvo spravedlnosti. Dopis zde (PDF). A opět, jaké překvapení, ani na ministerstvu vlastně nikdo nic neví, Viz odpověď Ministerstva spravedlnosti (PDF).

Ne, že by nás takový výsledek překvapoval, nebyli jsme jedinou organizací, která se odpovědí nedočkala. Tyto dokumenty ale mohou být do budoucna dobrou připomínkou, až se už téměř bývalý prezident Klaus opět objeví v nějaké veřejné funkci, respektive až se k ní začne šplhat. Připomenou totiž, kdo že se nám to snaží opět vetřít do politické přízně.

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.