Novým předsedou FITES je Martin Vadas, místopředsedy Venclík, Černý a Biel

Výkonný výbor Českého filmového a televizního svazu FITES zvolil ve středu 18.6 do funkce předsedy FITES kameramana a režiséra Martina Vadase, místopředsedy svazu byli potom zvoleni scénárista a režisér Vlastimil Venclík, kameraman a režisér Jaroslav Černý a režisér Ivan Biel.

Volba se konala dva dny po zasedání Valné hromady Českého filmového a televizního svazu FITES, na které proběhla volba nového výkonného výboru.

Členy Výkonného výboru FITES se pro období 2014 až 2016 stali: Ivan Biel, Jakub Bouček, Jaroslav Černý, Elmar Kloss, Šárka Kosková, Jana Tomsová, Martin Vadas, Vlastimil Venclík, Kristina Vlachová.

 

Martin Vadas (kameraman, režisér a dokumentarista)
V roce 1980 Fakultu absolvoval Filmovou a televizní fakultu Akademie múzických umění, v letech 1980 – 2002 působil na této fakultě jako pedagog FAMU. Začátkem devadesátých let působil také jako šéfredaktor Redakce zpravodajství ČST. Do jeho filmografie patří například dokumentární film Pravdě podobný příběh Vladimíra Hučína či unikátní dokumentární zpracování procesu s Miladou Horákovou Proces H.
Martin Vadas je od roku 1990 členem FITES, od roku 2000 do roku 2001 byl členem VV FITES, od roku 2012 působil místopředseda VV FITES a v roce 2014 se stal předsedou VV FITES.
 
Vlastimil Venclík (scénárista, režisér a herec)
V roce 1966 začal studovat filmovou a televizní režii na Filmové fakultě Akademie múzických umění. Ještě před absolvováním byl však ze studia vyloučen za autorství ateliérového školního cvičení krátkého hraného filmu Nezvaný host, interpretovaného jako podobenství o sovětské invazi. Školu uzavřel až v rámci rehabilitačních řízení v roce 1990.
Po nedobrovolném odchodu ze školy působil Vlastimil Venclík přes dvacet let ve zdravotnictví. Teprve postupně se začal prosazovat jako dramatik, scenárista a příležitostný herec. Po roce 1989 režíroval některé své scénáře a hry, stál například i za dokumentárním seriálem Zprávy o stavu společnosti.
Byl spoluautorem projektu společnosti CET 21, která získala licenci na vysílání první celoplošné komerční televize NOVA.
Vlastimil Venclík působil ve vedení Českého filmového a televizního svazu FITES již počátkem devadesátých let, v roce 2014 se do něj, tentokrát na pozici  místopředsedy, tedy opět vrací.

Ivan Biel (režisér, producent, mediální konsultant)
V roce 1976 emigroval do Velké Británie. Řadu let působil například v britské BBC, v současnosti se věnuje dokumentaristické tvorbě. Ivan Biel je od roku 2012 místopředsedou FITES, nyní tedy působí v pozici místopředsedy již druhé období.

Jaroslav Černý (režisér, scénárista a kameraman)
Působil v Krátkém filmu, Československé televizi, po roce 1990 režijně spolupracoval s TV NOVA.  V České televizi natočil několik dokumentů zejména o výtvarnících a byl spolutvůrcem pořadu Artmix.
Publikuje na téma výtvarné umění, vydal šest knih belerie: I chlapci někdy pláčou, I hoši někdy pláčou, I mladí muži někdy pláčou, I blbci někdy pláčou, Bú, znělo dolinou  a Úsměv, prosím.
Jaroslav Černý je dlouholetým členem Českého filmového a televizního svazu.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.