MAFRA spustila video server Playtvak.cz, se Streamem zatím prohrává

Mediální skupina MAFRA, která patří Andreji Babišovi, spustila v neděli video server s názvem Playtvak.cz. Historicky jde dokonce už o druhý pokus vydavatelství MAFRA vstoupit na pole internetového video streamingu. Oproti prvnímu pokusu, který byl zaměřen především na zpravodajství a publicistiku, chce být Playtvak přímou konkurencí Stream.cz společnosti Seznam a dalším internetovým vysílatelům.

Výrazná mediální kampaň v rámci všech projektů MAFRA završená nedělním koncertem na pražské náplavce. Takový byl start nejnovějšího českého pokusu dobýt pole internetového videa. První výsledky serveru ale zatím velkolepě pojatému startu příliš neodpovídají. V prvních čtyřiadvaceti hodinách dosáhly nejsledovanější pořady serveru na pouhých dvacet pět tisíc diváků, nejméně sledovaný jen málo přes jeden tisíc diváků. To je v porovnání například s konkurenčním Streamem, který za stejnou dobu dosahuje u nejsledovanějších pořadů hodnot řádově vyšších, výsledek víc než tristní.

Za dosavadní nízkou sledovaností může stát samotná dramaturgie serveru. Ta totiž sází dílem na osvědčené, ovšem už mírně vyčpělé hvězdy jako jsou Michal Suchánek a Richard Genzer, kteří v několika minutových skečích ukazují vše, co už vlastně ukázali ve svých předchozích pořadech, dílem na nováčky, kteří ovšem ve svých pořadech ukazují pouze to, co lze v různých obdobách najít na terestrických stanicích, případně na YouToube. Zásadní porodní problém serveru Playtvak.cz tedy lze shrnout slovy, vlastně nic nového pod sluncem.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.