GHOUL Petra Jákla získal hlavní cenu ve Slovinsku

Minulý víkend ocenila mezinárodní porota filmového festivalu Grossmann ve Slovinsku, temný thriller GHOUL režiséra Petra Jákla hlavní cenou “Vicious cat”.
Porota ocenila především stylové pojetí filmu a také výjimečné přirozené herecké výkony kombinované s poctivou filmařinou a režijním vedením. V závěrečné řeči porotci zmínili, že Ghoul je jedním z nejděsivějších filmů díky prolínání reality a fikce.

Porotě předsedal legendární hororový režisér Richars Stanley (Dust Devil, Ostrov doktora Moreau atd.). Dalším členem poroty byl také britský scenárista a režisér Jonathan English, proslavený filmem zasazeným do středověku Ironclad.

Cenu za celoživotní přínos, stejně jako na filmovém festivalu v Karlových Varech, dostal Udo Kier (známý ztvárněním postav Drákuly, Frankensteina nebo Hitlera).

GROSSMANN FANTASTIC FESTIVAL je jeden z největších Evropských festivalů fantastického filmu v rámci Evropské federace fantastických filmů, která čítá 22 festivalů z 16 zemí a je v současné době největší sítí festivalů na světě .

(Zdroj: Jana Šafářová, AQS a.s)

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.