Zemřel režisér Pavel Vantuch

V neděli 2. srpna 2015 zemřel ve věku 73 let dlouholetý člen FITES, střihač a režisér Československé a České televize Pavel Vantuch.

Do Československé televize nastoupil v srpnu 1959 jako osvětlovač elév, později vykonával práci služby pro kameru. V roce 1961 se stal řádným asistentem kamery a poté až do svého odchodu do důchodu v roce 1998 působil jako filmový a obrazový střihač a režisér. V roce 1987 se na tři roky stal zástupcem šéfredaktora Hlavní redakce zábavných pořadů v Praze.

Televizi zůstal věrný až do posledních dní svého života a s Českou televizí spolupracoval externě.

Nejstarší dochovaný pořad, který režíroval, je zřejmě z roku 1970. Byl režisérem televizních cyklů Komik a jeho svět, Hádanky s písničkou, Chvíle pro písničku, Papoušek na tři, Videostop, Karle, přepni to, Minuty dvacátého století, Úsměvy českého filmu a Hledání ztraceného času.

Jako režisér se podílel na slavnostním předávání dabingových cen Františka Filipovského v Přelouči.

Prošel Dismanovým souborem, po léta byl jedním z jeho táborových vedoucích, doslova pravou rukou Miloslava Dismana. Osobně se účastnil představení a zájezdů s nynějšími generacemi a o souborové dění se zajímal i ve svých posledních dnech.

Poslední rozloučení s Pavlem Vantuchem se konalo ve středu 5. srpna 2015 ve 13:00 ve velké obřadní síni strašnického krematoria.

Pavel-Vantuch-parte

 

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.