Pozvánka: Přehlídka 26. IGRIC – to nejlepší ze slovenské filmové a televizní tvorby

Únie slovenských televízních tvůrců a Český filmový a televizní svaz FITES Vás zvou na přehlídku 26. IGRIC - to nejlepší ze slovenské filmové a televizní tvorby v Praze.

22. října 2015 v 18.00 hod v Slovenském domě v Praze, Soukenická 3

Únie slovenských televízních tvůrců letos v lednu v tichosti oslavila pětadvacet let své existence. Tehdy v roce 1990 nikdo ještě netušil, že se tato mimovládní organizace stane významným fenoménem v otázkách formování legislativy především veřejnoprávních médií, vnitřních norem nově vzniklé televize veřejného zájmu i bojovníkem za práva tvůrců.
K jejím tradičním aktivitám patří už mnoho let i udělování národních výročních cen v oblasti audiovize (společně se Slovenských filmovým svazem) IGRIC. Letos jsou IGRICi za tvořivé výkony v roce 2014 udělováni 24. září a za měsíc bude možnost vidět to nejzajimavější ze slovenské filmové a televizní tvorby i v Praze.

Program:
1. Príhovor Márie Ferenčuhovej, pedagogičky VŠMU v Bratislave, teoretičky o stave slovenskej audiovizuálnej tvorby. (15 min.)
2. Svätenie - rež. Peter Peter Gábor , producent: Akadémia umení, Banská Bystrica, dokumentárny film o spolužití mladej homosexuálnej dvojice. (35 min.)
3. Prvá - Hana Gregorová - rež. Zuzana Liová, prod. RTVS a Hitchhiker cinema, dok.film o spisovateľke a manželke spisovateľa Jozefa Gregora Tajovského. (40 min.)
4. Zabudnite na Macbetha, rež Boris Gomolčák, prod. VŠMU Bratislava krátky hraný film o údele slovenského učiteľa (11. min.)
5. Fongopolis, rež Joana Kozuch, prod. feel me film, 757 studio, platfik animovaný film kombinovaný s hraným. Podobenstvo o chaose modernej doby. (13 min.)

Zostavovatelia by chceli pozvať na premietanie aj tvorcov uvedených filmov. Po skončení projekcie prípadne beseda s tvorcami.

No Comments Yet.

Leave a comment

You must be Logged in to post a comment.